PC SYTémy - záznam na HDD, kamerový systém, dvr

PC systém je určen výhradně pro on-line sledování, a nahrávání událostí Vámi vyhrazeného prostoru. Jedná se o sestavu která musí být optimalizovaná pro druh a počet kamer (analog, IP). Na spuštěném PC je možno pracovat ale z hlediska vytížení není moc doporučováno. Stále nejpoužívanější jsou kamery analogové (barevné/černobílé) kde signál je tažen koaxiálním kabelem o impendanci 75Ohm + napájení z centrálního místa kde je umístěné napájení.

Výhody a nevýhody PC kamerového systému sytému

Výhod u tohoto systému, který je nejpoužívanější je mnoho. Pořizovací cena analogových CCTV kamer je oproti IP kamerám nízká. Široká škála různých kamer - od miniaturních až dokonalé venkovní kamery s PTZ ovládáním (zoom, otáčení kamery na dálku). Veškeré analogové kamery jsou propojeny koaxiálním kabelem což má být velikou výhodou pro různé aplikace jako rozdělení signálu např. do více monitorů, jednoduché zapojení do obyčejné analogové televize a možnost nahrávání signálu z kamery třeba na obyčejné video. 

Nevýhodou u PC systému je větší spotřeba energie a možná nestabilita operačního systému pokud je PC používán i pro jiné aplikace než kamerový systém.

Software pro kamerový systém

aplikace pro správce monitoringu. Veškeré kamery vidíte on-line LIVE na monitoru s možností nahrávky na pevný disk. Nahrávky jsou buď spuštěny automaticky při pohybu v zorném poli kamery (optimální), ručně při momentálním sledování obrazu nebo můžete nahrávat smyčku on-line (nevýhoda - rychlé zaplnění HDD). Veškeré nahrávky jsou uloženy - tzn. pokud dojde místo na HDD začnou se nahrávky prvního datum automaticky mazat.

Live náhled z kamerového PC systémuKamerový záznam, software

Rychlé prohlížení posledních záznamů  - nahrané záznamy lze rychle vyhledat dle data, času a popisu kamery. , funkce krokování při přehrávání záznamů, zasílání alarmových emailů, konfigurace rozložení obrazu..

Vzdálená správa   

Při síťové komunikaci je dále umožněno uživateli používat funkce vzdáleného pozorování kamer, dále pak lokální i vzdálený záznam a mnohé další z nastavování systému, přičemž uživatel musí mít na požadované funkce administrátorem přiděleny práva.  

Kamerový systém dále nabízí

zabezpečení heslem a správu uživatelů, umožňuje ovládání SPEED DOME kamery (i vzdáleně, kde u sítě LAN je odezva vzdálené PTZ kamery téměř okamžitá). Další funkce - nastavování kamerových vstupů, plánování záznamu, detekci pohybu v obraze s možností definice libovolných střežících zón a nastavení citlivosti detekce pro každou kameru individuálně, využívání alarmových vstupů a výstupů. 

Český software i návod je samozřejmostí k našemu dodávanému systému.

Světlo, IR přisvícení kamer

 nabízené lepší kamery mají v sobě už IR přisvícení které osvítí v noci prostor až do 20M. Vyšší řady kamer mají automatické přepnutí do nočního režimu. tzn do černobílého záznamu kde obraz je ostřejší a pro detaily kvalitnější. Přídavnou variantou světla lze použít klasický reflektor - halogenový s PIR čidlem, který sepne při pohybu nebo lze zakoupit IR reflektor s daleko větší účinností.

Noční záznam - IP kameraZáznam za světla - IP kamera

Čím začít? Jestliže přemýšlíte o pořízení kamerového systému...

1. popřemýšlejte kde bude umístěno PC a svedeny všechny kabely (koaxiální kabel)

2. jestli napájení kamer bude u PC (kamerový systém) nebo jinde

3. zaručená funkčnost přeneseného signálu po koaxiálním kabelu je  do 100M (nesmí být uložen u napěťových kabelů a jiných rušivých elementů)

4. jelikož kamery mají různé ohniskové vzdálenosti navrhněte zda budete chtít snímat prostor s větším úhlem nebo raději do dálky

 

V případě zájmu instalace nás kontaktujte.  Na místě zhodnotíme možnosti které budou optimální a Vám po návštěvě uděláme cenovou nabídku pro kompletní systém.

 

 

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode